Sobor.Help в дії: перші 30 днів

«Так нехай світить перед людьми ваше світло,
щоб вони, бачивши ваші добрі вчинки,
прославляли вашого Отця, що на небі.»
Євангелія від Матея 5:16 

 Пандемія COVID-19 стала серйозним викликом для всього населення України, а найбільше для таких вразливих категорій, як: літні люди, люди з інвалідністю, малозабезпечені та безробітні. Усвідомлюючи всю критичність ситуації, Спільнотою «Виноградник»* було засновано соціальну ініціативу Sobor.Help, мета якої полягає в допомозі під час пандемії коронавірусу найбільш потребуючим вірним парафії Патріаршого Собору Воскресіння Христового УГКЦ. Ми приймаємо конкретні заходи, щоб потребуючі люди відчули як Господь піклується про них: допомагаємо з придбанням і доставкою продуктів, засобів гігієни, а деколи навіть медикаментів. Проминув практично місяць з моменту створення ініціативи. Хотілось би подякувати всім учасникам і підвести перші підсумки нашого служіння.

За місяць діяльності командою Sobor.Help було опрацьовано близько 40 звернень, надано допомогу 50 людям, серед яких: 10 пенсіонерів, 15 людей з інвалідністю (троє з них діти), 15 малозабезпечених та безробітних, а також 10 дітей.

Переважну більшість звернень ми отримували від людей, які перебували не лише на самоізоляції, але й в скрутному фінансовому стані. Так, для прикладу, до нас звернулась Марина Сергіївна – самотня 71-річна жінка, яка немає родичів в м. Києві, а через хворобу ще й втратила роботу. Пані Тетяна – одинока мама, яка має двох діток, але не може знайти роботу, а всі заощадження витратила напередодні на поховання бабусі. Пані Марія проживає із старенькою мамою, а минулого року поховала сина. Мама потребувала консультації лікаря, а врешті і досить коштовної флюрографії в домашніх умовах.

Кожна історія складна і по-особливому торкалася наших сердець. Дуже приємно було чути щирі слова вдячності. Дехто зазначав, що навіть не очікував, що є такі люди, які так допомагають. Надзвичайно потішили нас слова 5-річного хлопчика про те, що йому Боженька приніс цукерки. І всі дякували Богу! Ми також дякуємо Господу за можливість послужити в такий спосіб!

Ці добрі справи стали можливими, насамперед, завдяки нашим жертводавцям. За час служіння ми відчули потужну підтримку вірних парафії Патріаршого Собору Воскресіння Христового УГКЦ у м. Києві і не тільки. Загальна зібрана сума склала більше 25 000 грн.! Щиро дякуємо за кожну пожертву! Храни, Боже, наших жертводавців!

Наразі ініціативою Sobor.Help з загальної суми пожертв було використано 20 897 грн. (сума допомоги на 1 людину від 300 грн.), а на рахунку зараз у нас залишається 5 495 грн. Так, 14 136 грн. ми витратили безпосередньо на виконання запитів потребуючих (продукти – 12 049 грн., медикаменти – 1 485 грн., засоби особистої гігієни – 600 грн., доставка – 258 грн., послуги банку – 95 грн.). Крім цього, нами було придбано засоби індивідуального захисту (медичні маски, рукавички) та антисептик на суму 5 612 грн. Деякі витрати були пов’язані з вирішенням організаційних питань, а саме підключення call-центру з безкоштовною багатоканальною лінією підтримки – 1 149 грн.

Особливо важливим для реалізації нашої соціальної ініціативи було формування команди добровільних помічників. Всього на заклик спільноти «Виноградник» відгукнулося біля 20 волонтерів, які і стали «вухами», «руками» і «ногами» проекту! Волонтери активно долучаються до спілкування в call-центрі, замовлення та придбання продуктів і медикаментів, пішої та авто доставки. Крім цього, протягом 2-х тижнів наші служителі на авто допомагають БФ Карітас Київ в розвезенні продуктових наборів для самотніх потребуючих людей літнього віку та осіб з інвалідністю. Від щирого серця дякуємо всім, хто зміг пожертвувати власний час та зусилля для надання допомоги в часі карантину! Храни, Боже, наших волонтерів!

Дещо за кадром залишаються організаційні, інформаційні та комунікаційні заходи, які здійснює наша Рада Sobor.Help – всього 5 чоловік. Ми повністю присвятили свій час і сили для того, щоб ця соціальна ініціатива існувала і була ефективною. Надихає і наставляє у всьому наш духівник – отець Андрій Нагірняк! Дякуємо нашій Раді та отцю Андрію! Нехай Бог береже кожного з нас!

Разом із тим, команда Sobor.Help зіштовхується із певними труднощами. Звернень стає все більше, а ми, однак, свідомі, що є обмеженими у фінансових та інших матеріальних ресурсах. Тому, якщо і Ви не байдужі і хочете разом з нами послужити на славу Божу – долучайтесь до нашої ініціативи:

–        Скласти пожертву можна за реквізитами:

на картку Приват 5168 7573 7253 1386 (Єрмоленко А.В.)

на IBAN UA183052990000026201674807011 (МФО 305299)

з призначенням: добровільна пожертва на реалізацію соціальної ініціативи “Sobor.Help”, поповнення рахунку Єрмоленко Андрій Вікторович

–        Долучитись до команди волонтерів,

–        Надати інформацію про потребуючих

можна:

задзвонити на безкоштовну гарячу лінію0 800 337 471;

заповнивши Google-форму – forms.gle/zo4cHPgyLU6oBC3BA;

написавши на E-mail – Sobor.Help@gmail.com.

–       Розповісти про нас у соціальних мережах можна додавши посилання:

www.facebook.com/SoborHelp 

http://vynohradnyk.org/archives/710

Слава Богу за всіх і за все!
Христос Воскрес!

Рада Sobor.Help

*Молитовна спільнота «Виноградник» – це спільнота вірних Патріаршого Собору Воскресіння Христового Української Греко-Католицької Церкви, об’єднаних для спільного сповідання віри в Господа Ісуса Христа та взаємного духовного зростання в Церкві. Ми збираємось щочетверга

Рекомендуємо також корисні статті, що знаходяться у рубриці “новини”

 

Поділитися з друзями: